Laserový epilátor VENUS/BENUS

Kód: 4080
Akcia Tip Doprava zadarmo
€199 –22 %
Laserový epilátor VENUS/BENUS
€199 –22 % €155
Skladom do 2-3 dní
Môžeme doručiť do:
16.7.2020
 • Vhodný pre domácu epiláciu
 • Pre všetky typy pokožky, vrátane tmavej
 • Vlnová dĺžka: 808nm

Detailné informácie

Podrobný popis

Laserový epilátor VENUS/BENUS je profesionálny prístroj, ktorý je určený na domáce odstránenie nežiadúceho ochlpenia. Používa rovnakú technológiu, ako prístroje, ktoré sa používajú na odstránenie chĺpkov v kozmetických salónoch na celom svete. V prípade profesionálneho ošetrenia (odstránenia neželeného ochlpenia) v kozmetickom salóne by ste museli podstúpiť hneď niekoľko ošetrení, aby ste dosiahli želaný výsledok - t.j. trvalé odstránenie chĺpkov. Avšak za každé ošetrenie by ste museli i poriadne zaplatiť. Veľkou výhodou je, že za tento laserový epilátor VENUS/BENUS zaplatíte len raz a môžete ho používať toľkokrát, koľko budete potrebovať. 

Funguje tak, že cez pokožku prenikajú laserové fotóny vhodnej vlnovej dĺžky. Do pokožky vniká najhlbšie červené svetlo, ale aj infračervené svetlo. Toto svetlo lepšie preniká v prípade, ak má človek svetlú pokožku a nízky podiel malnínu a pigmentov v nej - v tomto prípade je i prienik svetla efektívnejší. Ak sú aj chĺpky tmavšie, tak tie tiež absorbujú viac svetla a ich vlákna a korienky sa zahrievajú viac, ako je to v prípade svetlých chĺpkov. Spomínané faktory sú dôvodom, prečo je epilácia u niekoho efektívnejšia a u druhého menej efektívna.

Prístroj ponúka na výber tri druhy intenzity - slabú, strednú a silnú. Používanie laserového epilátora je veľmi jednoduché. Laserový lúč treba spustiť v momente, keď je laser priložený k vašej pokožke.

Laserový epilátor sa používa na epíláciu vtedy, ak chĺpky majú minimálnu dĺžku 1 - 2 mm. Ideálne však je, ak sú dlhé aspoň 1 cm. V prípade, že používate tento prístroj prvýkrát, zvoľte si najnižšiu intenzitu a postupne ju zvyšujte (pretože najlepšie výsledky sa dosiahnu v prípade používania vysokej intenzity). Pri používaní je možné, že budete pociťovať mierne pálenie.

Časť, ktorú epilujete by ste mali ošetriť jedenkrát za dva týždne - väčšinou stačí vykonať štyri opakovania. I po epilácií sa vám môže zdať, že chĺpok neustále rastie - chĺpok je vytlačený a postupom času odpadne sám, až prestane rásť úplne. Chĺpky a korienky vypadávajú po aplikácií zhruba do 10 - 14 dní -  ak by vám chĺpky vadili, môžete si ich pokojne odstrániť a zvyšky z nich (aj korienky) sa postupne samé uvoľnia a vypadnú.

Pre dosiahnutie želaných výsledkov je nutné, aby ste tento laserový prístroj použili minimálne na štyri aplikácie. Dôvodom je, že samotný rast chĺpkov prechádza 3 fázami (Anagen, Catagen a Telogen). Rastový cyklus chĺpkov je u každého človeka individuálny a preto aj počet aplikácií je rôzny, minimálne však sú potrebné spomínané 4 aplikácie.

Pe dosiahnutie trvalého ostránenia chĺpkov je nutné tento prístroj aplikovať minimálne po dobu 6 - 8 mesiacov. Prvé tri aplikácie nie sú viditeľné, ale po mesiaci používania je viditeľné, že chĺpky sú svetlejšie a aj jemnejšie. Po vykonaní piatich ošetrení je badateľný výrazný pokles objemu chĺpkov a po desiatich ošetreniach už bude vaša pokožka bez chĺpkov.

Trvalé odstránenie chĺpkov je u každého človeka individuálne, pričom vplyv na tento proces má farba a typ pokožky a chĺpkov, ako i korienkov. Podobne, aj ako u iných druhov laserových epilátorov, i tento model je účinnejší na svetlejšiu pokožku s tmavými chĺpkami - v tomto prípade je efekt viditeľný už po jednej aplikácií. Pre dosiahnutie trvalého efektu je nutné aplikácie opakovať.

Laserovým epilátorom VENUS/BENUS môžete ošetrovať všetky oblasti, okrem tých, ktoré sa nachádzajú v blízkosti očí. Ideálny je tento laserový epilátor na tvár (líca, okolie nosa, nad perou, čelo), ale je vhodný aj na krk či hruď, pod ramená, na chrbát, v oblasti bikín a samozrejmosťou sú aj nohy a brucho.

Epilácia jednotlivých častí má rôznu trvácnosť, pričom veľký vplyv má i dĺžka, hustota či hrúbka chĺpkov. Napríklad v prípade aplikácie na dolnú končatinu (nohu) môže trvať epilácia zhruba 1 hodinu.

Samotný priebeh epilácie laserovým epilátorom je bezbolestný. Ak sa však stane, že počas aplikácie budete cítiť nejaké nepríjemné pocity či pálenie, v takom prípade stlmte intenzitu. Ak však epilujete citlivejšie miesta, tak v takom prípade môžete pociťovať i mierne pálenie.

Po ošetrení minimálne 2 - 3 dni nevystavujte epilované miesto priamemu slnečnému žiareniu a rovnako ani 1 - 2 dni horúcej vode. Odporúča sa dať si studenú sprchu.

Laserový epilátor poskytuje množstvo výhod:

 • veľmi jednoducho sa používa
 • pri používaní je cítiť minimálny pocit pálenia
 • po použití zanecháva pokožku jemnú
 • prístroj je vhodný pre všetky typy pokožky, vrátane tmavej
 • poskytuje efektívny výsledok
 • ideálny na domáce použitie 

 

Laserový epilátor VENUS/BENUS nie je možné používať v nasledujúcich prípadoch:

 • ak je u človeka fotocitlivosť spôsobená liekmi alebo ak je genetická
 • ak máte nejaké jazvy (i v prípade tých, čo sa hoja)
 • ak máte infekcie alebo zápaly či rôzne iné ochorenia
 • ak užívate produkty, ktoré ovplyvňujú syntézu pigmentov a sfarbenia pokožky
 • ak ste sa pred zákrokom opaľovali

 

TECHNICKÉ PARAMETRE:

 • Typ lasera: Diode Laser
 • Vlnová dĺžka: 808nm
 • Výkon: DC.9V.1200mA

 

BALENIE OBSAHUJE:

 • laserový prístroj
 • 2 bezpečnostné kľúče na zapnutie
 • adaptér
 • manuál

 

UPOZORNENIE:

Samotný zákrok nie je bezbolestný, ak sa chystáte ošetrovať väčšie plochy, v takom prípade sa odporúča užiť lieky proti bolesti. Po dokončení ošetrenia sa môže objaviť reakcia , ktorá pripomína opálenie na slnku a môže trvať niekoľko dní. Pre príjemnejší pocit sa odporúča ošetrované miesta vlhčiť alebo sa častejšie sprchovať.

Výsledok je u každého človeka individuálny a závisí od vyššie spomínaných faktorov. Pre trvalé odstránenie chĺpkov je nutné ošetrenie opakovať niekoľkokrát.

POZNÁMKA:

Prístroj Rubia vydrží až 100 000 snímkov, práve preto je tento prístroj oveľa vhodnejší pre domáce použitie a nie pre kozmetické salóny a centrá. Spomínaný prístroj Rubia nemá ani výmenné kazety, ako je to v prípade prístroja značky Epsil.

Pre kozmetický priemysel, teda pre kozmetické salóny krásy a centrá sú oveľa vhodnejšie prístroje Espil. Tieto prístroje majú náhradné kazety, takže v prípade nutnosti je možné ich samostatne dokúpiť. Okrem toho prístroj Espil je schopný ožiariť väčšiu plochu ako prístroj Rubia, čo v konečnom dôsledku i skracuje dĺžku aplikácie. Prístroje značky Espil ožarujú najväčšiu plochu.

Laserový prístroj Benus funguje na princípe laserového svetla - ožaruje každý jeden chĺpok.

VAROVANIE: Všetky spomínané prístroje je možné používať len v prípade, ak máte svetlú pokožku s tmavými chĺpkami. Prístroje sa nikdy nemôžu používať na pokožku, ktorá je opálená.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.