IPL epilátor LATYS

Kód: 4068
Akcia Tip Doprava zadarmo
€390 –23 %
IPL epilátor LATYS
€390 –23 % €299
Skladom do 2-3 dní
Môžeme doručiť do:
16.7.2020
 • Životnosť 400 000 zábleskov
 • Epilátor na domáce použitie
 • Profi prevedenie

Detailné informácie

Podrobný popis

IPL epilátor LATYS je profesionálny prístroj na epiláciu, teda trvalé odstránenie chĺpkov (na 400 000 snímkov). Je dokonalým pomocníkom, ktorý vám pomôže odstrániť nežiadúce ochlpenie v pohodlí vášho domova. Funguje na princípe IPL svetla, čo je intenzívne pulzné svetlo.

Životnosť prístroja LATYS závisí na počte vykonaných snímkov

Pri používaní IPL epilátota LATYS nikdy nezabúdajte používať ochranné okuliare, ktorú sú súčasťou balenia. Je nutné sa vyhnúť priameho kontaktu IPL svetla s očami - žiarenie môže poškosiť sietnicu oka.

Pri aplikácií dbajte na to, aby IPL svetlo nebolo často použité len na jednu oblasť - v opačnom prípade si môžete spôsobiť nielen opuch, ale aj nepríjemné začervenanie pokožky.

Epilátor sa nedá použiť len pri veľmi tmavých typoch pokožky a pri veľmi svetlých chĺpkoch.

K EPILÁTORU JE MOŽNÉ DOKÚPIŤ KAZETU PRE OŠETROVANIE AKNÉ, KAZETU NA OMLADENIE PLETI A NÁHRADNÚ KAZETU NA EPILÁCIU

IPL epilátor LATYS

Balenie obsahuje:

 • prístroj s dotykovým displejom na depiláciu
 • ochranné okuliare
 • adaptér
 • manuál

 

EPILÁCIA IPL SVETLOM

IPL svetlo je intenzívne pulzné svetlo a funguje tak, že po nasvietení reaguje s farbivom chĺpku. Následne IPL svetlo spáli chĺpok (zahreje ho na extrémne vysokú teplotu - zničí ho). Práve preto sú takéto prístroje s IPL svetlom oveľa viac účinné na tmavých chĺpkoch, ktoré sú na svetlej pokožke. Takže najideálnejšie je, ak máte čo najviac svetlú pokožku  a zároveň aj tmavé chĺpky.

Ak však máte malý rozdiel vo farbe chĺpkov a farbe pokožky (čiže ak máte svetlú pokožku a svetlé chĺpky alebo ak máte tmavšiu pokožku a rovnako tmavšie chĺpky), tak v takom prípade budete musieť podstúpiť viac opakovaní, pretože epilácia je menej účinná.

Čo sa týka farby kože, tak tá obsahuje farbivo melanín - čím je koža tmavšia, tak tým viac IPL svetlo zahrieva pokožku. Pri tmavšej pokožke treba použiť nižšiu energiu IPL svetla - aby tak nedošlo k poškodeniu kože. Pre účinné odstránenie chĺpkov (aj ich korienkov) je nižšia energia menej efektívna, čiže budete musieť podstúpiť viac opakovaní, aby ste dosiahli trvalú epiláciu.

Účinky prístroja ovplyvňuje viacero faktorov, napríklad farba vašej pokožky, ako aj farba chĺpkov, ale aj aplikácie.. Účinky sú zvyčajne vidieť nasledovne:

 • Po prvom mesiaci používania IPL epilátora chĺpky rastú, sú však oveľa jemnejšie
 • Po dvoch mesiacoch používania IPL epilátora je už na niektorých miestach vidieť, že už chĺpky nerastú
 • Po šiestich mesiacoch používania IPL epilátora sú chĺpky oveľa jemnejšie a menej viditeľné, na niektorých miestach prestali chĺpky rásť

 

IPL epilátor LATYS nepoužívajte v nasledujúcich prípadoch:

 • ak máte hepatitídu alebo herpesové ochorenie
 • obzvlášť opatrní by mali byť ľudia, ktorí majú keloidné alebo hypertrofické jazvy
 • v prípade gravidity (tehotenstva)
 • v prípade, ak nie ste spôsobilý na použitie laserových prístrojov

 

Prístroj IPL epilátor LATYS nie je vhodný:

 • na intímne oblasti (oblasť genitálií a ani oblasť konečníka)
 • na citlivé miesta, nosnú sliznicu, okolo očí a uší
 • počas laktácie či po užití alkoholu

 IPL epilátor LATYS

DOSIAHNUTIE NAJLEPŠÍCH ÚČINKOV

Pre dosiahnutie najlepších účinkov je dobré, ak IPL epilátor aplikujete ihneď po oholení pokožky (na čerstvo oholenú pokožku). Pri začatí používania tohto prístroja je dobré začať najskôr s najnižšou intenzitou a postupne ju treba zvyšovať. Počas aplikácie je možné, že budete pociťovať jemné pichnutia.

Aby ste predišli spáleniu svojej pokožky, je lepšie používať nižsiu intenzitu - platí pravidlo, že čím je vaša pokožka tmavšia, tým je lepšie používať i nižšiu intenzitu.

Po použití prístroja je možné, že bude vaša pokožka červená alebo aj opuchnutá - je dobré použiť krém s ochranným faktorom, použite minimálne ochranný faktor 30 alebo vyšší. Ak je však vaša pokožka začervenaná niekoľko dní po aplikácií, v takom prípade viac prístroj nepoužívajte a obráťte sa na vášho lekára.

Pred použitím alebo počas používanie IPL epilátora sa neodporúčajú iné metódy epilácie, ako je odstránenie chĺpkov voskom, laserom.. IPL epilátor sa má v priebehu prvých troch mesiacoch používať každých 7 - 10 dní. Počas štvtého mesiaca používania sa prístroj používa dvakrát za mesiac a následne piaty mesiac stačí IPL epilátor používať raz za mesiac. Po šiestich mesiacoch stačí IPL epilátor používať raz za rok.

Tento IPL epilátor treba pravidelne aplikovať aspoň po dobu šiestich mesiacov - po tomto čase výrobca udáva úspešnosť epilácie na 70 - 90%, samozrejme v závislosti od farby chĺbkov. Najviac efektívny je prístroj na tmavé chĺpky. Ak máte svetlejšie chĺpky a aj svetlejšiu pokožku, v takom prípade budete potrebovať viac aplikácií, ale aj viac trpezlivosti.

Po použití prístroja nie je nutné, aby ste vytrhávali viditeľné chĺpky pinzetou, pretože chĺpok odpadne do zhruha 14 dní. Po aplikácií sa odporúča použiť studené obklady. 

 

VAROVANIE: Všetky spomínané prístroje je možné používať len v prípade, ak máte svetlú pokožku s tmavými chĺpkami. Prístroje sa nikdy nemôžu používať na pokožku, ktorá je opálená.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.