IPL epilátor Espil 2v1 pre kozmetické salóny

Kód: 4038
Akcia Tip Doprava zadarmo
€419,90 –12 %
IPL epilátor Espil 2v1 pre kozmetické salóny
€419,90 –12 % €369
Skladom do 2-3 dní
Môžeme doručiť do:
17.7.2020
 • Funkcie: epilácia/ fotoomladenie
 • Veľká ožarovaná plocha 20 x 30 mm
 • vymeniteľná lampa

Detailné informácie

Podrobný popis

IPL epilátor Espil 2v1 je prístroj, ktorý disponuje dvoma funkciami v jednom - epiláciou (trvalým odstránením chĺpkov) a fotoomladením. Danú funkciu je možné zvoliť pomocou lampy (stačí vymeniť kazetovú lampu). K dispozícií je lampa na fotoomladzovanie a lampa na fotoepiláciu. Každá lampa má rôznu vlnovú dĺžku (fotoepilácia 475-1200nm a fotoomladenie 530-1100nm). Možnosť dokúpiť neskôr náhradnú lampu predlžuje životnosť epilátora. Bežne dostupné značky epilátorov takúto možnosť neponúkajú.

Tento prístroj je vhodný len pre ľudí so svetlou pokožkou ( bielou, svetlou alebo svetlotmavou). Nie je vhodný pre ľudí s hnedou a ani opálenou pokožkou. Výhodou tohto prístroja je, že má senzor, ktorý začne aplikáciu len na vhodnú farbu pokožky. Aplikácia neprechádza priamo, ale nepriamo cez filter, pričom veľkosť ožarenia, teda ošetrovaná plocha má veľkosť 20 x 30 mm.

IPL svetlo je intenzívne pulzné svetlo, ktoré je veľmi účinné pri liečení a korekcii rôznych kožných porúch - pigmentové škvrny, nadmerné starnutie atď. Proces liečenia alebo korekcie sa volá fotoomladzovanie (fotoomladenie). Navyše, toto spomínané IPL svetlo je ideálne aj na epiláciu, teda trvalé odstraňovanie chĺpkov či fotoepiláciu.

IPL epilátor Espil 2v1 pre kozmetické salóny

IPL svetlo má nasledovné funkcie:

 • IPL epiláciu
 • Fotoomladenie
 • Likviduje alebo zmierňuje pigmentové škvrny
 • Odstraňuje akné a jazvy

 

IPL epilátor Espil je jedným z najlepších spôsobov, ako sa zbaviť neželaného ochlpenia. Funguje na princípe IPL svetla - toto svetlo je určené na epiláciu, teda trvalé odstránenie chĺpkov. Tento epilačný prístroj je vhodný pre kozmetické salóny. V prípade potreby je možné si dokúpiť náhradnú lampu na fotoomladzovanie.

Pri používaní IPL epilátota Espil nikdy nezabúdajte používať ochranné okuliare, ktorú sú súčasťou balenia. Je nutné sa vyhnúť priameho kontaktu IPL svetla s očami - žiarenie môže poškosiť sietnicu oka.

Pri aplikácií dbajte na to, aby IPL svetlo nebolo často použité len na jednu oblasť - v opačnom prípade si môžete spôsobiť nielen opuch, ale aj nepríjemné začervenanie pokožky.

Je normálne, že IPL epilátor Espil je pri používaní hlučnejší, pretože má v sebe zabudovaný ventilátor. Pri používaní prístroja sa môže stať, že sa zahreje -  v takom prípade okamžite vypnite IPL epilátor (stačí na niekoľko minút).

IPL epilátor Espil je určený pre osoby, ktoré sú staršie ako 18 rokov. Prístroj ukladajte na suchom mieste, a zároveň aby k nemu nemali prístup a dosah deti. Tento IPL epilátor uskladňujte v miestnosti, kde nie je viac ako 40 °C.

Účinky prístroja ovplyvňuje viacero faktorov, napríklad farba vašej pokožky, ako aj farba chĺpkov, ale aj aplikácie.. Účinky sú zvyčajne vidieť nasledovne:

 • Po prvom mesiaci používania IPL epilátora chĺpky rastú, sú však oveľa jemnejšie
 • Po dvoch mesiacoch používania IPL epilátora je už na niektorých miestach vidieť, že už chĺpky nerastú
 • Po šiestich mesiacoch používania IPL epilátora sú chĺpky oveľa jemnejšie a menej viditeľné, na niektorých miestach prestali chĺpky rásť

 

EPILÁCIA IPL SVETLOM

IPL svetlo je intenzívne pulzné svetlo a funguje tak, že po nasvietení reaguje s farbivom chĺpku. Následne IPL svetlo spáli chĺpok (zahreje ho na extrémne vysokú teplotu - zničí ho). Práve preto sú takéto prístroje s IPL svetlom oveľa viac účinné na tmavých chĺpkoch, ktoré sú na svetlej pokožke. Takže najideálnejšie je, ak máte čo najviac svetlú pokožku  a zároveň aj tmavé chĺpky.

Ak však máte malý rozdiel vo farbe chĺpkov a farbe pokožky (čiže ak máte svetlú pokožku a svetlé chĺpky alebo ak máte tmavšiu pokožku a rovnako tmavšie chĺpky), tak v takom prípade budete musieť podstúpiť viac opakovaní, pretože epilácia je menej účinná.

Čo sa týka farby kože, tak tá obsahuje farbivo melanín - čím je koža tmavšia, tak tým viac IPL svetlo zahrieva pokožku. Pri tmavšej pokožke treba použiť nižšiu energiu IPL svetla - aby tak nedošlo k poškodeniu kože. Pre účinné odstránenie chĺpkov (aj ich korienkov) je nižšia energia menej efektívna, čiže budete musieť podstúpiť viac opakovaní, aby ste dosiahli trvalú epiláciu.

IPL epilátor Espil nepoužívajte v nasledujúcich prípadoch:

 • ak máte hepatitídu alebo herpesové ochorenie
 • obzvlášť opatrní by mali byť ľudia, ktorí majú keloidné alebo hypertrofické jazvy
 • v prípade gravidity (tehotenstva)
 • v prípade, ak nie ste spôsobilý na použitie laserových prístrojov

 

Prístroj IPL epilátor Espil nie je vhodný:

 • na intímne oblasti (oblasť genitálií a ani oblasť konečníka)
 • na citlivé miesta, nosnú sliznicu, okolo očí a uší
 • počas laktácie či po užití alkoholu
 • na oblasti tetovania a permanentného make-upu

 


DOSIAHNUTIE NAJLEPŠÍCH ÚČINKOV

Pre dosiahnutie najlepších účinkov je dobré, ak IPL epilátor aplikujete ihneď po oholení pokožky (na čerstvo oholenú pokožku). Pri začatí používania tohto prístroja je dobré začať najskôr s najnižšou intenzitou a postupne ju treba zvyšovať. Počas aplikácie je možné, že budete pociťovať jemné pichnutia.

Aby ste predišli spáleniu svojej pokožky, je lepšie používať nižsiu intenzitu - platí pravidlo, že čím je vaša pokožka tmavšia, tým je lepšie používať i nižšiu intenzitu.
Po použití prístroja je možné, že bude vaša pokožka červená alebo aj opuchnutá - je dobré použiť krém s ochranným faktorom, použite minimálne ochranný faktor 30 alebo vyšší. Ak je však vaša pokožka začervenaná niekoľko dní po aplikácií, v takom prípade viac prístroj nepoužívajte a obráťte sa na vášho lekára.

Pred použitím alebo počas používanie IPL epilátora sa neodporúčajú iné metódy epilácie, ako je odstránenie chĺpkov voskom, laserom.. IPL epilátor sa má v priebehu prvých troch mesiacoch používať každých 7 - 10 dní. Počas štvtého mesiaca používania sa prístroj používa dvakrát za mesiac a následne piaty mesiac stačí IPL epilátor používať raz za mesiac. Po šiestich mesiacoch stačí IPL epilátor používať raz za rok. Tento IPL epilátor treba pravidelne aplikovať aspoň po dobu šiestich mesiacov - po tomto čase výrobca udáva úspešnosť epilácie na 70 - 90%, samozrejme v závislosti od farby chĺbkov. Najviac efektívny je prístroj na tmavé chĺpky. Ak máte svetlejšie chĺpky a aj svetlejšiu pokožku, v takom prípade budete potrebovať viac aplikácií, ale aj viac trpezlivosti.

Po použití prístroja nie je nutné, aby ste vytrhávali viditeľné chĺpky pinzetou, pretože chĺpok odpadne do zhruha 14 dní. Po aplikácií sa odporúča použiť studené obklady. 

ŽIVOTNOSŤ IPL EPILÁTORA ESPIL

Životnosť prístroja Espil závisí na počte vykonaných snímkov, pričom počet snímkov závisí od intenzity IPL svetla:

 • Intenzita 1: 8 000 snímkov
 • Intenzita 2: 7 000 snímkov
 • Intenzita 3: 6 000 snímkov
 • Intenzita 4: 5 000 snímkov
 • Intenzita 5: 3 000 snímkov

 

UPOZORNENIA:

 • Adaptér, ktorý je súčasťou balenia v žiadnom prípade nepoužívajte s inými zariadeniami - je určený len na tento IPL epilátor.
 • V prípade, že sa IPL okno zašpiní, nepoužívajte žiadne čistiace tekutiny - jednoducho ho vyčistite suchou handričkou
 • V prípade akejkľvek poruchy sa nenažte tento prístroj opravovať, inak nebude na prístroj uplatnená reklamácia
 • Nedotýkajte sa mokrými ani vlhkými rukami adaptéra, zásuvky a vodičov

 

POZNÁMKA:

Prístroj Rubia vydrží až 100 000 snímkov, práve preto je tento prístroj oveľa vhodnejší pre domáce použitie a nie pre kozmetické salóny a centrá. Spomínaný prístroj Rubia nemá ani výmenné kazety, ako je to v prípade prístroja značky Espil.

Pre kozmetický priemysel, teda pre kozmetické salóny krásy a centrá sú oveľa vhodnejšie prístroje Espil. Tieto prístroje majú náhradné kazety, takže v prípade nutnosti je možné ich samostatne dokúpiť. Okrem toho prístroj Espil je schopný ožiariť väčšiu plochu ako prístroj Rubia, čo v konečnom dôsledku i skracuje dĺžku aplikácie. Prístroje značky Espil ožarujú najväčšiu plochu.

Laserový prístroj Benus funguje na princípe laserového svetla - ožaruje každý jeden chĺpok.

VAROVANIE: Všetky spomínané prístroje je možné používať len v prípade, ak máte svetlú pokožku s tmavými chĺpkami. Prístroje sa nikdy nemôžu používať na pokožku, ktorá je opálená.

Na nasledujúcom videu môžte vidieť epilátor ESPIL.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.