Biolampa STIMLIGHT II (4 farby: modrá, zelená, žltá, červená + infračervená hlavica)

Kód: 3996
Akcia Tip Doprava zadarmo
14 hodnotení
€239,90 –38 %
Biolampa STIMLIGHT II (4 svetlá: modrá, zelená, žltá, červená + infračervená hlavica)
€239,90 –38 % €149
Skladom do 2-3 dní
Môžeme doručiť do:
25.10.2019
 • Úzkopásmovosť svetla
 • Vysokoúčinná polarizácia svetla
 • Spojité a pulzujúce svetlo

Detailné informácie

Podrobný popis

Biolampa STIMLIGHT II ponúka LED svetlo so 4 rozličnými diódami. K dispozícií sú diódy červenej, modrej, zelenej a žltej farby a súčasťou je i infračervená hlavica ktorá je súčasťou balenia.

Využíva špeciálnu zrkadlovú technológiu. Táto technológia je veľmi účinná na organizovanie a homogenizáciu toku svetelnej energie na výstupe svetla z hlavice prístroja v určitých smeroch. To znamená, že pracuje aj so svetlom, ktoré sa odráža od pokožky a rovnako aj so svetlom, ktoré spod nej vychádza von.

LED fototerapeutická biolampa ako zdroj svetla využíva špeciálne LED diódy, ktoré sú známe ako biogenetické diódy. Ponúka vysoký výkon svetla, vďaka ktorému nie je ožarovanie nekonečne zdĺhavé. To znamená, že pomocou tejto biolapmy ušetríte svoj čas a navyše dosiahnete i vysoký efekt účinnosti.

Veľkou výhodou je, že tento model biolampy používa polarizáciu svetla. Je i vedecky dokázané (vďaka rôznym prieskumom), že polarizácia svetlom je jednou z najefektívnejších metód, ktoré sú vhodné na ožarovanie mäkkých tkanív tela.

Čo sa týka obsluhy biolampy, tak tá je veľmi jednoduchá a plne bezpečná. K dispozícií sú tri tlačidlá na ovládanie. Navyše je biolampa veľmi praktická a pohodlná, vďaka rúčke. Činnosť celého prístroja funguje vďaka zabudovanému procesoru.

Biolampa poskytuje nasledovné režimy:

 • Spojitý tok svetla - v tomto režime sa dosahuje maximálny výstup energie
 • Prerušovaný tok svetla - vďaka pulzom svetla sú vyvolávané vlny, ktoré sa šíria tkanivami (v závislosti od nastavenej frekvencie v biolampe)

 

Biolampa využíva fototerapiu, čo je liečba polarizovaným svetlom a zaraďuje sa medzi tzv. fyzioterapie a podskupinu fototerapie. Účinky liečby sú dosiahnuté za pomoci pôsobenia svetla, ktoré žiari na tkanivá, vďaka ktorému sa toto tkanivo zlepšuje. To znamená, že pôsobiace svetlo poskytne telu prirodzené schopnosti, vďaka ktorým sa obnovuje pokožka tela. Blahodarné účinky fototerapie boli preukázané už v dávnej minulosti.

Účinnosť biolampy je založená na využívaní svetla - neinvazívnej, nízko-úrovňovej energie, ktorá je viditeľná a má malú premenu svetla na tepelnú energiu, pričom ohrev tkaniva je len minimálny. Funguje na princípe, že aktivuje bunky a vnútrobunkové komponenty na časti buniek, ktoré dokážu vyrobiť energiu pre životné procesy. Okrem toho aktivuje fibroblastické bunky, ktoré produkujú kolagén a prispievajú k pružnosti pokožky, rozťahuje cievy krvného obehu a lymfatického systému pokožky ako aj bunky a komponenty prítomné v ožarovanej oblasti. Okrem spomínaných má aj množstvo ďalších účinkov.

Biolampa má lokálny účinok, čiže pôsobí priamo na mieste aplikácie (ožarovanej oblasti). V závislosti od použitia jednotlivých farieb svetla poskytuje množstvo pozitívnych účinkov. Farba svetla ovplyvňuje i hĺbku vniku ožarovanej oblasti - najhlbšie preniká do tkaniva červené svetlo, žlté svetlo je trocha plytšie, zelené svetlo má ešte nižší prenik a najmenej vniká do tkaniva modré svetlo. To, ako hlboko vniká svetlo do pokožky je spôsobené melanínom, ktorý chráni pred účinkami UV žiarenia (najviac pohlcuje UV svetlo, pričom červené a infračervené najmenej).

BIOLAMPA A JEJ POUŽITIE

Biolampa má všestranné využitie, či už v klasickej, alternatívnej či športovej medicíne, ale i vo veterinárnom lekárstve. Je účinná vo viacerých medicínskych oblastiach - v dermatológií, reumatológií, ortopédii a rovnako aj v stomatológií (zubnom lekárstve).

Biolampa sa používa ako doplnková liečba na rôzne zdravotné komplikácie. Napomáha v boji proti reume a zápalom, zlepšuje mikrocirkuláciu lokálne, postará sa o zlepšenie zdravotného stavu.

Priaznivo pôsobí na bolesti svalov (aj na tzv. "svalovicu") pri nadmernom preťažení. Okrem toho je biolampa veľmi účinná aj pre posilnenie imunity, odstráni únavu a bolesť (v hrdle, ústach, zubich, krku, ušiach, chrbte..) a napomáha zmierniť alebo celkom odstrániť depresie.

V dermatológií je biolampa veľmi populárna. Je vhodná pre urýchlenie hojenia rán (aj v prípade hojenia pľuzgierov a popálenín), pre regeneráciu poškodených tkanív. Vďaka svojim účinkom dokáže omladiť pleť, liečiť akné, postará sa aj o odstránenie celulitídy, zlepšuje liečenie jaziev na tele a celkovo ich zjemňuje. Biolampa je využiteľná aj v prípade nadmerného obsahu pigmentu v pokožke

K DISPOZÍCIÍ SÚ LED SVETLÁ SO 4 FARBAMI

Biolampa ponúka LED svetlá so štyrmi rôznymi farbnými diódami. K dispozícií je červená, modrá, zelená farba a infračervené svetlo. Každá farba je určená na iný druh liečby.

Červená farba

Biolampa STIMLIGHT 2 - červená hlavica

Červená farba je najintenzívnejšia a vniká do tkaniva najhlbšie, vďaka čomu ožaruje veľký objem tkaniva. Má najväčšiu vlnovú dĺžku a súčasne najnižšiu energiu. Táto farba stimuluje tvorbu ATP (Adenosintrifosfát).

Pri aplikácií červenej farby by sa mala následne používať aj iná farba. Je vhodná na hojenie rán, zlepšuje prekrvenie a mikrocirkuláciu do hĺbky, postará sa o zlepšenie opravných mechanizmov v organizme, aktivuje tvorbu kolagénu.


Modrá farba

Biolampa STIMLIGHT 2 - modrá hlavica

Modrá farba má protizápalový a dezinfekčný účinok. Odporúča sa používať v kombinácií s červenou farbou. Vstrebáva sa melanínom, vďaka čomu preniká najplytšie do pokožky.

najkratšiu vlnovú dĺžku a súčasne najviac energie, no nepoškodzuje ľudské bunky ako je to v prípade UV svetla, RTG žiarenia alebo gama žiarenia (tieto žiarenia ionizujú, čiže môžu poškodiť bunky a vyrážať z nich elektróny). Týka sa to aj DNA a RNA.

Je obzvlášť účinná ako liečba pri preležaninách, pri ranách hnisajúcich a tých, ktoré sa nehoja dobre a rovnako účinná je aj pri liečení akné. 

Zelená farba

Biolampa STIMLIGHT 2 - zelená hlavica

Zelená farba je vhodná na redukciu pigmentov, ktoré sa nachádzajú na pokožke. Podobne ako modrá farba, tak i zelená farba je vhodná pri liečení preležanín, ťažšie hojacich sa a hnisajúcich rán

Žltá farba

Biolampa STIMLIGHT 2 - žltá hlavica

Žltá farba je vhodná na energizáciu buniek a organizmu a rovanko účinná je aj ako prevencia rozvoja ochorení.Vďaka znovuobnoveniu bunkových procesov výrazne posilnuje imunitu.

Infračervené svetlo

Infračervené svetlo preniká hlboko pod kožu a dokáže prejsť aj cez tkanivá lebky. Je ideálne na rôzne poranenia mozgu, napríklad Alzheimerovu chorobu. Okrem toho lieči aj nervové problémy ako napríklad roztrúsená skleróza či dokonca Parkinsonova choroba.Toto svetlo je pomocným riešením aj pre srdcové choroby ako infarkt a rôzne poškodenia srdca, prípadne je možné ho používať aj ako prevenciu pred mŕtvicou.

Okom neviditeľné(preto neodfotené), infračervené svetlo pomáha aj pri bežných bolestiach chrbta ( i v prípade problémov s miechou), bolestiach kĺbov a postará sa aj o regeneráciu poškodených svalov a šliach. Infračervená hlavica sa nachádza pod jednou z hlavíc viditeľných na fotke.


PRE KOHO NIE JE BIOLAMPA URČENÁ?

Táto biolapma sa nesmie používať v prípadoch, ak má človek problémy so štítnou žľazou a rovnako ani v prípade, ak užívate lieky, ktoré spôsobujú fotocitlivosť. Biolampa nie je vhodná ani pre ľudí, ktorí majú nejaký druh onkologického ochorenia a rovnako nie je určená pre ženy v gravidite.

UPOZORNENIA:

 • V prípade používania biolampy na deťoch je nutné, aby pri aplikácií bola zodpovedná dospelá osoba.
 • Pri používaní biolampy v blízkosti očí sa odporúča používať ochranné okuliare (prípadne si pri aplikácií chráňte / zakryte si oči), aby ste zabránili svieteniu do očí.

  

TECHNICKÉ PARAMETRE:

 • Napájanie: adaptér
 • Vstupné napätie do adaptéra: 100-240V 50/60Hz
 • Výstupné elektrické parametre adaptéra: 5.0V/1.0A
 • Rozmery: 17 x 4,6 x 5 cm
 • Hmotnosť: 176 g
 • Materiál: ABS

 

Vlnové dĺžky hlavíc a optický výkon svetla na úrovni čela prístroja v základnom prevedení prístroja (bez nasadených optických prvkov na čele prístroja):

 • Modrá farba svetla: 465nm, 890mW a 36.2mW/cm2
 • Zelená farba svetla: 525nm, 910mW a 47mW/cm2
 • Červená farba svetla: 625nm, 1330mW a 54.1mW/cm2
 • Žltá farba svetla: 592nm, 1330mW a 54.1mW/cm2 
 • Infračervené svetlo: 850nm a trojnásobný výkon

 

PATENTOVANÉ BIOLAMPY BIOGENE A STIMLIGHT

Model biolampy Biogene ako aj model Stimlight bola vyvíjaná na Slovensku. Vyvinul ich Ing. Kokoš a následne si ich dal aj patentovať. Všetky tieto biolampy sú vyrobené na zákazku - používané sú kvalitné materiály (kvalitná dióda a polarizačná fólia). Biolampy na zákazku vyrába skutočne spoľahlivý partner z Číny, ktorý zaručuje nielen vysokú kvalitu, ale aj veľmi dobrú cenu.

FIRMA YALONG TRADE ZABEZPEČUJE NA SLOVENSKU PROFESIONÁLNY ZÁRUČNÝ AJ POZÁRUČNÝ SERVIS.

Na nasledujúcom videu môžete vidieť farby biolampy:

V ďalšom videu môžete vidieť ako možno skontrolovať či je biolampa polarizovaná:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.